צור קשר פינוקים וטיפולים אטרקציות וטיולים ארוחות ומסעדות הדרך הקסומה אלינו Amirim Atmosphere על אויר ואוירה באמירים
 

רקע והיסטוריה על מושב אמירים


במושב אמירים, אל מול נוף הרים מרהיב, שוכנות יחידות הנופש של משפחת אליה. ריח תבלינים באוויר הצלול, צמחייה ירוקה ועצי פרי יפים מזמינים אתכם ליהנות מנופש רגוע וקסום באווירה אחרת.

אמירים, כפר הנופש הצמחוני-טבעוני, נוסד בשנת ,1958 על ידי קבוצה קטנה של "משוגעים לדבר", שחיפשו מקום מיוחד כדי להקים בו מושב, שכל חבריו יהיו צמחונים וטבעונים.

כשנציגי הקבוצה הגיעו למקום, בו נמצאת היום אמירים, הם נשבו מייד בקסמו - הנוף המדהים, האוויר הצח, השקט והשלווה הציתו את דמיונם. למרות שהמקום היה מוזנח, הבתים רעועים וההרים מסביב קירחים, הם הבינו את הפוטנציאל הגלום במקום.

בחג החנוכה, בנובמבר ,1958 עלו על הקרקע שתי משפחות ומספר רווקים ורווקות. הם עסקו בעיקר בעבודות יזומות של הקרן הקיימת - סיקול אבנים, נטיעת עצים וכו', והמקום התחיל לקבל צורה.

בחלוף הזמן הצטרפו לישוב עוד ועוד חברים, והיום חיות בו למעלה ממאה משפחות. הכפר תוסס ומלא ילדים, יש בו פעוטון וגן וגם מועדון קשישים פעיל. מכיוון שמלכתחילה הוחלט, כי אין מגדלים במקום בעלי חיים בצורה מסחרית, חיפשו המתיישבים אפשרויות אחרות כדי להתפרנס, והאירוח התפתח במקום בצורה טבעית ביותר. כבר בתחילת שנות ה-,60 כשצפת היתה בירת התיירות של ישראל, היו אנשים עוצרים בדרכם לצפת, נכנסים לאמירים, ומחפשים חדר ללינה. גם הסוכנות היהודית, שהמושב היה תחת חסותה, הבינה מהר מאוד את משמעות הדבר, וכבר בשנת 1961/2 נבנו במקום חדרי האירוח הראשונים.

כיום ביישוב יש בנוסף גם מסעדות צמחוניות, יש העוסקים בטיפולים אלטרנטיביים שונים או מפעילים אטרקציות תיירותיות מעניינות

אז אתם מוזמנים להרים טלפון או ליצור קשר דרך האתר - ואנו נשמח לעמוד לרשותכם בכל נושא.

מה הלינה כוללת
גלריית תמונות
ספר אורחים
אמירים
רקע והיסטוריה
מצבת חדרים ומבצעים
משפחת אליה
מושב אמירים
מיקוד: 20115
טלפונים להתקשרות
טל: 04-6989508
סלולרי: 052-3935285


בשיתוף: צימר, צימרים (לינה)